تبلیغات
فارغ التحصیلان تاریخ و تمدن ملل اسلامی

فارغ التحصیلان تاریخ و تمدن ملل اسلامی
دانشگاه تهران - دانشکده الهیات و معارف اسلامی
نظر سنجی
نظرتان در مورد وبلاگ چیست؟

به گزارش دبیرخانه علمی کنگره بین المللی سلمان فارسی، در مراسم افتتاحیه این کنگره، از کتب منتشر شده توسط بخش علمی کنگره، رونمایی خواهد شد.

در این گزارش ضمن یادآوری این نکته که مفاهیم در پیوند با شخصیت‌ها و عناصر قرآنی و اسلامی، یکی از مهم‌ترین مضامینی است که در هزاران سال حیات زبان و ادبیات فارسی، پیوسته در کتاب ها، دیوان‌ها و نگاشته‌ها تجلی داشته است تاکیده شده است: در این میان جدا از وجود گران‌بار حضرت رسول(ص)، امامان شیعه(ع) و پیمبران قرآنی(ع)، برخی از تربیت یافتگان مکتب الهی و اولیای دینی نیز در زبان و ادبیات فارسی حضور تأثیرگذاری داشته‌اند.

می‌توان ادعا کرد که در طول تاریخ هیچ یک از شخصیت‌های غیرمعصوم از میان یاران پیامبر(ع) و علی(ع)، به اندازه‌ی سلمان فارسی به مقام معرفت این خاندان نزدیک نشده است.

شورای سیاست گذاری کنگره نیز با هدف شناخت بیشتر فرهنگ اسلامی و شناساندن جایگاه ویژه حضرت سلمان، تصمیم به تدوین و ترویج کتبی در تجلیل از مقام گرانقدر سلمان فارسی داشته است.

به همین منظور بخش علمی کنگره کتاب هایی با عناوین، نسخ خطی سرگذشته خودگفته سلمان، کتاب شناسی سلمان فارسی، مکتوبات سلمان فارسی، خضر وادی دهم، مجموعه چکیده مقالات و مجموعه مقالات کنگره بین المللی سلمان فارسی بمنظور رونمایی در مراسم افتتاحیه آماده نموده است.

http://salman-congress.ir/


طبقه بندی: اخبار دانشجویی،
[ یکشنبه 23 مهر 1391 ] [ 10:06 ق.ظ ] [ محمدی-احمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام بر دوستان عزیز
وبلاگ حاضر را مسلم احمدی و حامد محمدی راه اندازی نموده و مدیریت می نمایند تا گامی موثر در تامین نیازهای علمی دانشجویان رشته تاریخ و تمدن ملل اسلامی باشد.لازم به توضیح است که این وبلاگ علاوه بر مسائل علمی، به مسائل شخصی و رویدادهایی که نویسندگان ضرورت ببینند می پردازد.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :